Stiri
Turneu Final U14 – programul turneului organizat de ACS Dan Dacian la masculin
- 21 mai 2013
- Posted by: basclubdan
- Category: Stiri
ACS Dan Dacian este organizatorul turneului final de juniori Under 14 masculin, turneu ce va avea loc in Bucuresti in perioada 22-26 mai. Turneul Final U14 masculin se desfasoara in sala UTCB( sala de sport a Universitatii Tehnice de Constructii Bucuresti) si in sala Federatiei Romane de Baschet din Bulevardul Basarabia si reuneste la start cele mai bune 8 echipe de juniori nascuti dupa 1 ianuarie 1999. Intre cele 8 echipe s-a calificat in turneul final si prima echipa a clubului organizator, respectiv Dan Dacian 1. In paralel, in aceeasi perioada si aceleasi locatii se desfasoara si Turneul Final U14 feminin. Sportivii clubului Dan Dacian, parintii si prietenii acestora sunt asteptati in salile de sport pentru a-si sustine favoritii!
Programul detaliat al competitiei si orele de desfasurare ale meciurilor sunt urmatoarele:
PROGRAM COMPETITIONAL
NR BERGER |
SERIA A |
1 |
BC OLIMPIC BAIA MARE |
2 |
U MOBITELCO 1 |
3 |
LPS TARGU MURES |
4 |
BC MURES TARGU MURES |
NR BERGER |
SERIA B |
1 |
ACS DAN DACIAN 1 |
2 |
ACS MAGIC CHAMPIONS |
3 |
CN AUREL VLAICU |
4 |
BC ATHLETIC CONSTANTA |
MIERCURI 22.05.2013 SALA FRB
13.00 LPS TARGU MURES – BC MURES TG MURES
15.00 ACS DAN DACIAN 1 – BC ATHLETIC CONSTANTA
17.00 BC OLIMPIC BAIA MARE – U MOBITELCO 1
19.00 ACS MAGIC CHAMPIONS – CN A VLAICU
JOI 23.05.2013 SALA FRB
13.00 U MOBITELCO 1 – LPS TARGU MURES
15.00 BC OLIMPIC BAIA MARE – BC MURES TG MURES
17.00 BC ATHLETIC CONSTANTA – ACS MAGIC CHAMPIONS
19.00 CN A VLAICU – ACS DAN DACIAN 1
VINERI 24.05.2013 SALA UTCB
13.00 CN A VLAICU – BC ATHLETIC CONSTANTA
15.00 LPS TARGU MURES – BC OLIMPIC BAIA MARE
17.00 BC MURES TG MURES – U MOBITELCO 1
19.00 ACS DAN DACIAN 1 – ACS MAGIC CHAMPIONS
SAMBATA 25.05.2013 SALA UTCB
09.00 3A………………………… – 4B…………………………
11.00 4A………………………… – 3B…………………………
13.00 2A………………………… – 1B…………………………
15.00 1A………………………… – 2B ………………………..
17.00 LOCURILE 7-8 MASCULIN
19.00 LOCURILE 5-6 MASCULIN
DUMINICA 26.05.2013 SALA UTCB
09.00 LOCURILE 3 – 4 FEMININ
11.00 LOCURILE 1 – 2 FEMININ
13.00 LOCURILE 3 – 4 MASCULIN
15.00 LOCURILE 1 – 2 MASCULIN
17.00 FESTIVITATEA DE PREMIERE